Geçmişten günümüzde 3d (üç boyutlu) sinema filmleri

Üç boyutlu filmler yeni teknolojinin ürünü gibi düşünülse de aslında ilk 3d (üç boyutlu) film 1936 yılında Nazi Almanyasının hüküm sürdüğü dönemde çekilmiştir. Günümüzdeki üç boyutlu filmlerin patlaması ise 2009 yılında izleyicilerin karşısına çıkan Avatar filmi ile olmuştur. Avatar’dan sonra çok sayıda 3 boyutlu film piyasada izleyici ile buluşmuştur. Avatar filmini 720p, HD olarak da izleme şansına sahipsiniz.

Küçük bir hatırlatmadan sonra, vizyonda olan filmlere bir göz atalım:

 • Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit – Yönetmenliğini Roland Emmerich’in üstlendiği bu film, bir klasik olan “Kurtuluş Günü” filminin devamı sayılabilir mi izlemeden öğrenemeyeceksiniz.
 • Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden – Yönetmen koltuğuna Dave Green’in oturduğu bu filmde en önemli insan karakter olan April O’Neil rolünü ABD’li oyuncu ve manken Megan Fox üstleniyor.
 • Robinson Crusoe – Keyifli bir animasyon filmi. Filmin Türkçe seslendirmesinde Yekta Kopan ve aktör Buğra Gülsoy yer almakta.
 • Zootropolis: Hayvanlar Şehri – Kalabalık bir hayvan metropolünde, geçen ilgi çekici ve eğlenceli bir animasyon filmi.
 • Warcraft – Filmin yönetmenliğini Duncan Jones üstlenmiş. Warcraft sevenlerin kaçırmayacağı bir film.
 • Harry Potter Ölüm Yadigarları – En çok izlenen üç boyutlu filmler arasında üst sıralarda yerini aldı.

Sinemaya gitmeden üç boyutlu film nasıl izlerim?

..diyorsanız eğer. İşte tam da bu noktada FiSekiz 3D (http://fi8.org) internet sitemizden online 3d film izleyebileceksiniz. Film türlerine göre türkçe dublaj veya altyazılı filtreleme yaparak dilediğiniz filmi üç boyutlu seyredebileceksiniz.Facebook Yorumları

Fi8 üzerinden yorumlar / 1 yorum

 • Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *