Kış Uykusu (2014) | Yerli Film 1080p

 

Emekliye ayrılmış ve aynı zamanda eski bir oyuncu olan Aydın, ailesi ile birlikte Orta Anadolu’nun küçük bir kasabasına taşınarak burada bir otelde çalışmaya başlar. Aydın eşi Melisa’ ve onun kardeşi ile sürdürmekte oldukları sorunlu ilişkilerini anlatıyor. Filmin çekimlerinin önemli bir kısmı Kapadokya bölgesinde yapılmıştır. Türk sinemasının yurtdışında en prestijli ödülleri kazanmış yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filminden sonra hayata geçirdiği son yapım olan Kış Uykusu’nda Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Nejat İşler gibi isimler oyuncu kadrosunda yer alıyor. Film, 2014 Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye’yi kazanarak 1982 yapımı Yol’un ardından bu ödülü kazanan 2. Türkiye yapımı film oldu. Film ayrıca Oscar ödüllerine Türkiye’nin adayı olarak katıldı.

 Facebook Yorumları

Fi8 üzerinden yorumlar / 5 yorum

  • kış uykusu filmi bence türkiyenin en iyi 100 listesine rahatlıkla girebilecek kalitede bir film. nuri bilge ceylan haluk bilginer efsane iki insanı kış uykusu filminden başka projelerde de görmek isteriz. çok yaşayın türk sinemasının altın isimleri.

  • Haluk bilginer , nuri bilge ceylan bir araya geldimi bir başyapıt çıkıyor oryaya.3 saat 16 dakika bile yetmiyor.mekan çekimleri,akıp giden konu.nuri bilge ceylanın ahlat ağacıda öyleydi.ama haluk bilginer herzamanki gibi konuşturmuş oyunculuğunu.
    Bide zaman kaybı diyenlerede cevabım gidin az ötedeki kumda oynayın.

  • Bir yanıt bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


    *